دسته‌ها
جک پالت دسته‌بندی نشده

جک پالت (pallet jacks)

جک پالت(pallet jacks)

جک پالت وسیله ای برای بلند کردن و انتقال بار می باشد و یا جک پالت وسیله ای برای جابه جایی بار از نقطه ای به نقطه دیگر استفاده می شود. جک پالت طوری طراحی شده است که تا با برداشتن آسان و سریع بار و انتقال آنها از یک نقطه به نقطه دیگر، کارها را آسانتر کرده و در زمان صرفه جویی کند. همچنین کار دستی مورد نیاز را کاهش می دهد و در نتیجه هزینه های بیشتری را کاهش می دهد.

انواع جک پالت
به طور عمده دو نوع جک پالت داریم:

1-جک پالت دستی(Manuel pallet jack)

2-جک پالت برقی(Powered pallet jack)

جک پالت دستی: جک پالت دستی یا جک پالت مانوئل برای بلند کردن و جابجایی بار از یک نقطه به نقطه دیگر به قدرت وتلاش انسان نیاز دارد. برای برداشتن بار، یک نفر به دسته جک پالت نیرو وارد می کند. برای پایین آوردن بار با پمب دستی جک را بالا برده و بدنه آن طوری طراحی شده که میتواند چرخ های جلو را حدودا 20سانت بالا بیاورد و اکنون می تواند بار را به مقصد مورد نیاز منتقل کند. بیشتر در مکانهایی که فضای کمتری دارد مورد استفاده قرار میگیرد ویکی از پرفروش ترین نوع جک پالت می باشد.نمونه ای از جک پالت دستی در شکل زیر نشان داده شده است.

جک پالت برقی: دستگاهی تمام اتوماتیک که توسط باطری قدرتمند قابل شارژ می باشد و به نیروی انسانی نیاز ندارد برای حرکت و برای بلند کردن و انتقال بار از نقطه ای به نقطه دیگر به نیروی مکانیکی نیاز دارد. آنها معمولاً با انرژی الکتریکی تغذیه می شوند.معمولا نوعی از جک پالت های برقی وجود دارد که دارای سوئیچ هستند و رانندگان میتوانند سرعت جک پالت را کند یا متوقف کنند. نمونه ای از جک پالت برقی در زیر نشان داده شده است.